Letné okno dokorán

Autor: Veronika Velitšová | 6.8.2013 o 13:00 | (upravené 7.8.2013 o 0:28) Karma článku: 4,81 | Prečítané:  290x

Zvuk tečúcej vody to je balzam na dušu. Prameň čo vyviera praďaleko, no nikdy nevyschne. Pominuteľné vlny, avšak dravé a také divoké. Priezračná plytčina pri brehu ukrývajúca tie pevné kamene čo odolávajú sile času. Vtáky vyznávajúce si lásku na rozvetvených konároch. Nadomnou šíre nebo tiahnúce sa do nikam.

Žmúrim oči pred zapadajúcim slnkom. Vychutnávam si jeho posledné teplé lúče. Neďaleko vzlietli divé kačky. Niečoho sa naľakali. Pred sebou mám obraz, ktorý by pravdivo dokázal zachytiť azda len ten najlepší maliar. Jemný vánok príjemne hladí pokožku. Chodím po lúke bosá a vdychujem voňu leta. Vôňu pokosenej trávy a žňejúceho obilia.

Farebný odraz na hladine čerím hodením ploského kameňa. Počítam koľko žabiek spravil. Prichádza sklamanie z nenaplneného očakávania. Rozmýšľam či prejsť mohutnou, drevenou lavičkou na druhú stranu. Nevyzerá bezpečne. Srdce vraví jedno, rozum druhé. Víťazí srdce, čo nebýva zvykom. Predstavujem si leňošenie pod korunami stromov. Ako obraciam stránky rozčítanej knihy a nechávam sa unášať jej príbehom. Pred páľavou ma chráni široký klobúk a ja si pochutnávam na čerešniach. Nie som tu sama. Diskutujeme aké by to bolo keby tu stál starý dom s obrovskou záhradou a široko ďaleko nič iné. Taká oáza pokoja, možno aj studnica nápadov ako okoreniť život. Vietor začína fúkať silnejšie. V mojich plavých vlasoch sa odráža posledný slnečný lúč. Vo vzduchu sa vznáša zvláštna rozmanitosť.

Doma bežím na verandu so šálkou jazmínového čaju. Postupne z neho vyprcháva teplo. S každým dúškom sa odhľauje citát ukrytý vo vntúri. „Vytrvalosť je polovica cesty“ . V mysli si pozerám fotky a dopĺňam ich o známe melódie. Kvety voňajú o čosi silnejšie, oblaky menia tvar a ja čakám na prvú hviezdu. Cítim akúsi úzkosť pre ktorú už v sebe nemám miesto. Jediným mojim spoločníkom je tancujúci plameň sviečky. Deku si pritiahnem o čosi bližšie. Okamih nostalgie premieňam na dlhú chvíľu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?