Letné okno dokorán

Autor: Veronika Velitšová | 6.8.2013 o 13:00 (upravené 7.8.2013 o 0:28) | Karma článku: 4.81 | Prečítané  278-krát

Zvuk tečúcej vody to je balzam na dušu. Prameň čo vyviera praďaleko, no nikdy nevyschne. Pominuteľné vlny, avšak dravé a také divoké. Priezračná plytčina pri brehu ukrývajúca tie pevné kamene čo odolávajú sile času. Vtáky vyznávajúce si lásku na rozvetvených konároch. Nadomnou šíre nebo tiahnúce sa do nikam.

Žmúrim oči pred zapadajúcim slnkom. Vychutnávam si jeho posledné teplé lúče. Neďaleko vzlietli divé kačky. Niečoho sa naľakali. Pred sebou mám obraz, ktorý by pravdivo dokázal zachytiť azda len ten najlepší maliar. Jemný vánok príjemne hladí pokožku. Chodím po lúke bosá a vdychujem voňu leta. Vôňu pokosenej trávy a žňejúceho obilia.

Farebný odraz na hladine čerím hodením ploského kameňa. Počítam koľko žabiek spravil. Prichádza sklamanie z nenaplneného očakávania. Rozmýšľam či prejsť mohutnou, drevenou lavičkou na druhú stranu. Nevyzerá bezpečne. Srdce vraví jedno, rozum druhé. Víťazí srdce, čo nebýva zvykom. Predstavujem si leňošenie pod korunami stromov. Ako obraciam stránky rozčítanej knihy a nechávam sa unášať jej príbehom. Pred páľavou ma chráni široký klobúk a ja si pochutnávam na čerešniach. Nie som tu sama. Diskutujeme aké by to bolo keby tu stál starý dom s obrovskou záhradou a široko ďaleko nič iné. Taká oáza pokoja, možno aj studnica nápadov ako okoreniť život. Vietor začína fúkať silnejšie. V mojich plavých vlasoch sa odráža posledný slnečný lúč. Vo vzduchu sa vznáša zvláštna rozmanitosť.

Doma bežím na verandu so šálkou jazmínového čaju. Postupne z neho vyprcháva teplo. S každým dúškom sa odhľauje citát ukrytý vo vntúri. „Vytrvalosť je polovica cesty“ . V mysli si pozerám fotky a dopĺňam ich o známe melódie. Kvety voňajú o čosi silnejšie, oblaky menia tvar a ja čakám na prvú hviezdu. Cítim akúsi úzkosť pre ktorú už v sebe nemám miesto. Jediným mojim spoločníkom je tancujúci plameň sviečky. Deku si pritiahnem o čosi bližšie. Okamih nostalgie premieňam na dlhú chvíľu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA.SME.SK

Pošta spustila štvrtého operátora. Pozrite sa, čo ponúka

Zákazníci nového operátora si nepriplácajú za roaming, oproti konkurencii sú ceny hovorov a internetu v sieti 4KA polovičné.

TECH.SME.SK

Experiment sa vydaril. Ryžu na Slovensku už nepestujeme

Ryžové polia na Slovensku? Áno, v 50. rokoch to bola realita, no trvala len pätnásť rokov.

PÍŠE MARTIN KASARDA

Moc miluje šport a jeho tak určite

Pre politikov je šport bezproblémová komodita. V mediálnom spravodajskom obraze je šport o čestných súbojoch.


Už ste čítali?